Indukcinis apšvietimas - mažesnės elektros energijos ir aptarnavimo sąnaudos

Penktadalis elektros energijos visame pasaulyje yra sunaudojama apšvietimui. Gatvių, pramonės įmonių ir prekybos objektų apšvietimui yra panaudojama didžioji dalis šios energijos. Tokias dideles energijos sąnaudas lemia pasenusių šviesos šaltinių naudojimas. Kuriant aukštos kokybės šviesos šaltinius jau yra pasiekta didelė pažanga. Naujosios indukcinės lempos sunaudoja 2-3 ar net 10 kartų mažiau elektros energijos nei pagal senąsias technologijas pagaminti šviesos šaltiniai.
 
UAB „JML GROUP“, teikianti elektronikos komponentų didmeninės prekybos paslaugas ir kurianti apšvietimo šviesos diodais (LED) sprendimus, Lietuvos rinkai pristato alternatyvą gyvsidabrio, natrio ir metalo halidų lempoms – indukcinį apšvietimą. Bendrovė platina gerai žinomų visame pasaulyje ir patikimų gamintojų produkciją, kurios asortimentas ir kokybė atitinka šių dienų klientų lūkesčius.



 
Pasaulyje indukcinio apšvietimo sprendimai jau yra taikomi kelerius metus, tačiau jų panaudojimas nėra plačiai paplitęs. Indukcinių lempų puikios techninės charakteristikos paskatino bendrovę UAB „JML GROUP“ atvežti šiuos gaminius į Lietuvą ir pristatyti RESTA 2011 pa-rodoje balandžio mėn. 13-16 dienomis. Naujieji indukcinio apšvietimo sprendimai – tai nauja kryptis bendrovės veikloje ir visoje Lietuvos rinkoje.
Užsienyje dažniausiai naujausios indukcinės lempos naudojamos įgyvendinant lauko ir vidaus apšvietimo projektus, kuriems svarbus nuolatinis šviesos šaltinis. Indukcinis apšvietimas puikiai tinka stipriam šviesos srautui sukurti. Indukcinės lempos nepriekaištingai tarnauja apšviečiant logistikos sandėlius, gamyklų ir prekybos centrų patalpas, gatves, tiltus, tunelius, stadionus, orouostus, geležinkelius, automobilių stovėjimo aikšteles, architektūros, kraštovaizdžio objektus ir pan.
 

Indukcinę lempą sudaro trys pagrindinės dalys: pripildyta dujų stiklinė kolba su liuminoforu padengtu vidiniu paviršiumi, magnetinis žiedas su indukcine rite ir elektroninis balastas – aukšto dažnio srovės generatorius. Lempose elektromagnetinė indukcija sužadina gyvsidabrio dujų išlydį, kuris skleidžia šviesos srautą. Naujųjų indukcinių lempų privalumai lyginant su tradiciniais šviesos šaltiniais yra šie:
Labai ilgas tarnavimo laikas. Indukcinėse lempose nėra galinčių nusidėvėti gijų. Lempos gali šviesti daugiau nei 100 tūkst. valandų. Galime palyginti: kaitrinės lemputės šviečia apie 1 tūkst. valandų, o Lietuvoje tradiciškai pramoninių objektų apšvietimui naudojamos metalo halidų lepos tarnauja apie 8 ar 10 tūkst. valandų.
Didelis energetinis taupumas. Skleisdamos tą patį šviesos kiekį indukcinės lempos sunaudoja 40 ar 50 proc. mažiau elektros energijos nei metalo halidų ar natrio dujų lempos.
Didelis šviesos kiekis. Šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti šviesumo efektyvumą nuo 80 lm/W iki 300 lm/W ir daugiau.
Šviesos srauto pastovumas. Daugiau nei 80 proc. šviesos srauto išlieka net ir po 60 tūkst. valandų naudojimo.
Šviesos srauto tolygumas. Priklausomai nuo modelio elektroninis balastas lempoms tiekia 190-250 kHz dažnio elektros srovę. Todėl indukcinių lempų skleidžiama šviesa yra visiškai tolygi. Esant tokiam apšvietimui yra labai patogu dirbti, nes akių nevargina lempos mirgėjimas.
Platus spalvos temperatūros spektras. Indukcinės lempos spinduliuoja „minkštą“ ir natūralią šviesą: nuo „šiltos“ baltos spalvos iki dienos šviesos. Šviesos temperatūros diapazonas yra 2700-6500K. Metalo halidų lempų temperatūrinis diapazonas yra žymiai siauresnis ir siekia tik 1700-1800 K.
Aukštas spalvų perteikimo indeksas. Indukcinių lempų spalvų perteikimo indeksas Ra yra didesnis nei 80, o kartais siekia net 97 (Ra=100 reiškia geriausią spalvų subalansavimą, prilygstantį saulės šviesai). Tradicinės lempos skleidžia oranžinio atspalvio šviesą,o jų indeksas Ra neviršija 30.
Šviesos srauto reguliavimo galimybė. Indukcinių lempų skleidžiamą šviesą galima sumažinti 70 proc. nuo maksimalaus šviesumo.
Įvairus maitinimo įtampų ir galingumų asortimentas. Indukcinės lempas galite pasirinkti pagal reikalingą maitinimo įtampą ~ 120V, 220V, 277V, 347V , o galingumą nuo 12 iki 400W.
Žemas harmoninis iškraipymas. Mažiau nei 5 proc.
Atsparumas momentiniams įjungimams ir išjungimams. Indukcinės lempos įsižiebia akimirksniu ir įjungimų skaičius yra neribojamas. Todėl šias lempas galima kartu naudoti su šviesos ir judesio davikliais. Pavyzdžiui, išjungta gyvsidabrio dujų lempa atvėsta per 15 min., o įjungta metalo halidų lempa tik per 15 min. pasiekia maksimalų pajėgumą.
Mažai kaistančios. Indukcinės lempos šviesdamos gali įkaisti tik iki 85 °C, o tradicinės lempos – net iki 250 °C.
Atsparumas dideliems aplinkos temperatūros svyravimams. Indukcinės lempos gali patikimai veikti nuo - 40 iki +50 ° C temperatūros aplinkoje. Plačios pritaikymo galimybės. Tinka vidaus ir lauko apšvietimų projektams įgyvendinti.
Neteršia aplinkos. Indukcinėse lempose yra kur kas mažiau gyvsidabrio nei paprastose liuminescencinėse lempose. Gyvsidabris šiose lempose yra kietoje būsenoje,
o dujomis virsta tik įjungus lempą. Todėl toks šviesos šaltinis žymiai mažiau teršia aplinką ir paprasčiau utilizuojamas. Įgyvendinat apšvietimo projektą, pradinė investicija į indukcines lempas gali būti beveik du kartus didesnė nei metalo halidų lempas. Tačiau reikia atsižvelgti į indukcinių lempų tarnavimo laiką – ~15 metų. Indukcinis apšvietimas gerokai sumažins elektros energijos ir eksploatacijos išlaidas. Jos ypač išauga nes reikia keisti perdegusias lempas, papildomai jas sandėliuoti, transportuoti ir pan.
 
Dėl apšvietimo projektų įgyvendinimo ar kitos informacijos prašome kreiptis į UAB „JML GROUP“.
 
Naugarduko g. 91-108, LT-03202, Vilnius, Lietuva
Tel.: (8 5) 213 3603, (8 700) 01760
Faksas: (8 5) 215 9198
El. paštas: [email protected]

yra Kita
Individualių namų paroda