Sausio 6 dieną, ketvirtadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) prasidės trečiasis ARCHITEKTŪROS (pokalbių) FONDO paskaitų ciklas „SHOW OFF: Reginio architektūra“, skirtas eksponavimo architektūrai bei architektūrai kaip eksponavimo objektui.
Paskaitų ciklą lydės jo temą papildančios ekskursijos. Sausio 6 d., 18 val. kviečiame į pirmąją ekskursiją, supažindinančią su Nacionalinės dailės galerijos architektūra, 20 val. – Nacionalinės dailės galerijos vadovės Lolitos Jablonskienės paskaitą „Laiko zonos“ Nacionalinės dailės galerijos Auditorijoje.
Savo įžvalgomis šiame cikle dalinsis Nacionalinės dailės galerijos direktorė Lolita Jablonskienė (Lietuva), menininkas tarpdisciplinininkas Nicolas Grospierre (Šveicarija, Lenkija), parodų architektas Herman Kossmann (Olandija), kultūros kritikė Skaidra Trilupaitytė (Lietuva), bei Sinsinačio meno muziejaus direktorius Aaron Betsky (JAV).
Ciklo kuratoriai - Julija Reklaitė, Linas Lapinskas ir Edwin Gardner.
Šio ciklo paskaitas papildys architektūros [ekskursijų] fondo organizuojami turai po eksponavimo (muziejų) architektūrą ir architektūrą kaip eksponatą. Pirmoji ekskursija po Nacionalinės dailės galerijos pastatą numatoma sausio 13 d. 18.00 val. Informacija apie ekskursijų objektus, maršrutus ir gidus bus paskelbta pokalbių ciklo metu.
Tai jau trečiasis ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO renginys. Tęstinis įkvepiančių pokalbių projektas su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš pirmojo paskaitų ciklo "2010 = 1990 + 20 metų laisvos architektūros" ir antrojo „Modernizmas.lt: įtakos ideologijos, palikimas“ galite rasti www.archfondas.lt
POKALBIŲ PROGRAMA:
Sausio 6 d. (ketvirtadienį), 20 val.
Lolita Jablonskienė (LT)
tema: Laiko zonos
Šiuolaikinio meno kritikė ir parodų kuratorė; įkūrusi ir vadovavusi Šiuolaikinės dailės informacijos centrui, kuris įsijungė į Nacionalinės dailės galerijos įkūrimo Vilniuje darbą; nuo 2002 m. – Nacionalinės dailės galerijos vadovė; Vilniaus dailės akademijos dėstytoja; Lietuvos kultūros ir meno tarybos vicepirmininkė; Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narė.
Paskaita vyks lietuvių kalba.
Sausio 14 d. (penktadienį), 20 val.
Nicolas Grospierre (CH, PL)
tema: Pasiklydęs architektūroje
11-ojoje Venecijos architektūros bienalėje menininkas apdovanotas Auksinio liūto apdovanojimu. Jo brandi bei konceptuali dokumentinė fotografija, instaliacijos – asociatyviai susietos su kolektyvine atmintimi, modernizmo architektūros paveldu. Autorius virtuoziškai manipuliuoja beribės erdvės iliuzija, dviejų ir trijų dimensijų vaizdais ir masteliu.
Paskaita vyks anglų kalba.
Sausio 21 d. (penktadienį), 20 val.
Herman Kossmann (NL)
tema: Pasakojančių erdvių kūrimas
Vienas iš Amsterdame įsikūrusios parodų architektūros ir dizaino studijos „Kossmann.dejong“ įkūrėjų. Studijos kūrybinis procesas įtraukia nemažai skirtingų disciplinų specialistų (pvz. šviesos, garso, interakcijos/sąveikos, filmų dizaineriai), o temos svyruoja nuo architektūros, vaikų literatūros ir istorijos iki psichiatrijos, jaunimui skirto meno bei mikroorganizmų.
Paskaita vyks anglų kalba.
Skaidra Trilupaitytė (LT)
tema: Muziejinis Vilnius
Menotyrininkė, tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) ir tarptautinės sociologų asociacijos (ISA) narė Lietuvos ir užsienio akademinėje spaudoje gausiai publikuoja straipsnius dailės institucijų, kultūros politikos, kultūrinės tapatybės temomis. Domisi urbanistinio-kultūrinio planavimo, kūrybinių industrijų, tarptautinių intelektualinių mainų klausimais.
Paskaita vyks lietuvių kalba.
Vasario 3 d. (ketvirtadienį), 20 val.
Aaron Betsky (USA)
tema: Demonstratyvi architektūra
Monografijų apie XX-ojo amžiaus architektų kūrinius, taip pat traktatų, nagrinėjančių sąsajas tarp architektūros, estetikos, psichologijos ir žmogaus seksualumo, autorius.
Sinsinacio (JAV) meno muziejaus direktorius. 2008metais vadovavo Venecijos architektūros 11-osios bienalės renginiams. Nuo 2001-ųjų iki 2006-ųjų vadovavo Nyderlandų architektūros institutui Roterdame (Olandija). Architekto, kritiko ir rašytojo nuopelnai įtvirtino A.Betsky, kaip vieną įtakingiausių XXI-ojo amžiaus architektūros proceso asmenybių.
Paskaita vyks anglų kalba.
Lietuvos architektų sąjunga