Spaudos konferencijoje dalyvavo, Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Kultūros paveldo specialistai, Švietimo ir ugdymo, Lietuvos kariuomenės atstovai.
Septintasis fortas statytas 19 a. pabaigoje. Tai vienas iš devynių pastatytų fortų. Pagal Rusijos imperijos projektą Kaunas buvo svarbi pasienio teritorija, todėl ir buvo statomi fortai. Atitinkamai buvo pritaikoma ir teritorija. Aplink fortą yra slėptuvių, kitų statinių.
Karo metais čia buvo koncentracijos stovykla. Nuo 1941 iki 1943 m. čia buvo nukankinta apie 8 tūkst. žydų", - sakė V. Orlovas.
„Nuo 1945 m. septintame forte šeimininkavo sovietų kariškiai.
1993 m. šiame forte įsikūrė Lietuvos kariuomenės savanorių batalionas, o nuo 2009 m. čia darbuojamės mes - VšĮ „Karo paveldo centras". Užsiimame moksline veikla. Negalėjome atsiriboti nuo genocido tyrimo, čia ateidavo žmonės ir pasakodavo apie karo meto įvykius. Pusę metų dirbome šia tema.
Patalpas rekonstruojame pagal visus paveldo reikalavimus. Įgyvendinome projektą „Europa piliečiams", panaudojome 500 tūkst. litų ir matote tai, kas iki šiol atlikta. Daug darbų dar liko, bet jau visai kitas vaizdas palyginus su tuo, kas buvo anksčiau", - tęsė pasakojimą direktorius V. Orlovas.
Direktorius parodė patalpas, kurios išlikę „patriotiniai" šūkiai, eksponatus, rastus ir dovanotus.
„Malonu, kad yra tokių entuziastų, suprantančių, paveldo objektų reikšmę, sugebančių rašyti projektus ir gauti lėšų. VšĮ „Karo paveldo centas" darbuotojai per dvejus metus atliko tikrai didelį ir labai reikalingą darbą - 1000 kv. m pastatas atgyja naujam gyvenimui.
Šių entuziastų dėka Kaune atsirado dar vienas turistams įdomus objektas", - sakė mero pavaduotojas Kęstutis Kriščiūnas.
Danutė Marcinkevičienė
Tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė