Inžinerijos konsultantai

Inžinerijos konsultantai

UAB NIT tiekia vėdinimo, oro kondicionavimo, automatikos ir šildymo sistemas. Rinkoje jau spėjusi užsiimti tvirtą poziciją kaip itin pati kimos produkcijos tiekėja, įmonė pristato pasaulyje gerai žinomų gamintojų naujoves: orinius šildymo siurblius SRP, VRF (angl. Variable refrigerant flow – „kinta mas šaldalo srauta s“) tipo kondicionavimo sistemas MDS (angl. Multi digital scroll), rota cinį rekuperat orių SL4 R ir centrinius dulkių siurblius CV – nau jos kartos namų pagalbininkus.

Oriniai šildymo siurbliai

SRP Pastaraisiais metais Europoje pastebima tendencija įprastus šildymo katilus keisti šildymo sistemomis su šildymo siurbliais, gyvenamajame sektoriuje galinčiais pakeisti tradicinius katilus. Siurbliai SRP yra trijų dydžių (10, 14, 19), galima rinktis iš dviejų įrengimo variantų: lauko ir vidaus. Pagrindiniame orinių šildymo siurblių komplekte yra vandens filtras, apsauginis vožtuvas, efektyvūs ir patikimi spiraliniai kompresoriai, plokštelinis išoriškai izoliuotas šilumokaitis, jo elektrinis šildytuvas, aukšto slėgio ir žemo triukšmo lygio ventiliatorius. Sistemoje taip pat yra elektroninis reguliatorius, atliekantis dvigubą funkciją: kontroliuojantis šildymo siurblį ir valdantis hidraulinės įrangos elementus.
 
SRP, kurių šildymo galia nuo 10 iki 19 kW, gali sušildyti vandenį iki +65 °C, netgi esant atšiaurioms žiemos sąlygoms (kai lauko temperatūra siekia –20 °C). Siurblių SRP energijos transformavimo koeficientas (angl. Coefficient of performance, COP) siekia iki 4,15 kW/kW. Be to, sistema gali būti derinama su radiatoriais, grindų ir lubų sistemomis, gaminti didelius kiekius vandens, skirto komunalinėms reikmėms. Atsižvelgiant į vartotojo pageidavimus, gali būti prijungiama komunalinėms reikmėms skirta kaupiamoji vandens talpykla (200–500 litrų), o užsisakius šį rezervuarą galima papildomai įsigyti 3, 6 arba 9 kW galios elektrinių šildytuvų. Šių orinių šilumos siurblių pranašumai, palyginti su geoterminiu siurbliu: aukštesnis vidutinis energijos transformavimo koeficientas ir tai, kad nereikia įrengti vertikalių gręžinių ar horizontalių kolektorių.

Kondicionavimo sistemų naujienos

Vidutinės ir didelės galios sistemų „Multisplit“ srityje per pastaruosius kelerius metus pastebima sparti VRF technologijos plėtra: prie inverterinių kondicionavimo sistemų vieno išorinio bloko galima prijungti net iki 32 vidinių blokų. Didžiausias vidinio kondicionieriaus nuotolis nuo išorinio bloko yra ne didesnis kaip 175 m, o didžiausias aukščių skirtumas – 50 metrų. Išorinių blokų temperatūriniai darbo režimai – nuo –5 iki +48 °C, kai šaldoma, ir nuo –15,5 iki +24 °C (lauko temperatūros), kai šildoma.
 
Sistema gali turėti centrinio valdymo pultą, t. y. galimybę kartu valdyti 64 išorinius agregatus ir 1 024 vidinius agregatus. Vidiniai kondicionierių blokai labai tylūs (mažiausiu greičiu nuo 28 dBA), turi oro filtrą, džiovinimo funkciją, ventiliatoriaus greičio reguliavimą, pultelio mygtuko blokavimo funkciją, automatinę temperatūros palaikymo funkciją. Kiekvienas vidinis agregatas turi nuotolinį valdymo pultelį su skystųjų kristalų ekranu, kasetiniai kondicionieriai turi integruotą drenažo siurbliuką ir labai tiksliai palaiko užduotą temperatūrą.
 
Italijos bendrovės „Aermec“ gaminamuose išoriniuose VRF sistemos tipo blokuose įdiegtas šiuo metu pažangiausias kompresorius „Copeland Digital Scroll“. Ši moderni technologija užtikrina patvarumą ir labai mažą vibracijos bei triukšmo lygį. Galingiausio išorinio bloko (MDS600T) triukšmo lygis 1 m atstumu tik 60 dBA. Dėl naujos kartos kompresoriaus ir reguliavimo vožtuvo šaldymo žiedinėje trasoje slėgis moduliuojamas pagal vidinių blokų poreikius. Naujų MDS sistemų šaldymo galios diapazonas yra nuo 10 iki 100 procentų.
 
VRF įranga – kompaktiška, užima mažai vietos ir leidžia greitai, be didelių išlaidų sumontuoti ir paleisti sistemą. Joje naudojamas aplinkai nekenksmingas naujos kartos šaldalas R410A (šalčio (šilumos) pernešimo ypatybės geresnės negu R407C). VRF sistema yra inverterinė, todėl šalto ar šilto oro gaminama tiksliai pagal poreikį. Sistemos našumas kyla laipsniškai, o ne iš karto. Inverterinė technologija leidžia sutaupyti iki 30 proc. elektros energijos, palyginti su paprastomis pastovaus greičio kondicionavimo sistemomis. Visa bendrovės „Aermec“ gaminama įranga sertifikuota pagal sertifikavimo programą „Eurovent“. Kiekvienas gaminys palieka gamyklą tik išsamiai patikrintas ir išbandytas.

Taupus ir unikalus rekuperatorius „Flexit SL4 R“

Naujasis Norvegijos įmonės „Flexit“ rekuperatorius SL4 R turi keletą svarbių pranašumų, palyginti su kitais, ir atitinka naujus griežtesnius efektyvaus energijos vartojimo reikalavimus, taikomus daugelyje Europos šalių. Šio vėdinimo įrenginio dizainas patentuotas ir unikalus, suteikiantis daugiau montavimo galimybių, atsižvelgiant į ortakių padėtį ir įrengimo vietą.
 
Šis rekuperatorius ypač tinka namams, butams ir mažesniems biurams. Jis kompaktiškas ir nedidelių matmenų (aukštis – 700 mm, plotis – 598 mm, gylis – 450 mm). Dėl unikalaus ir patentuoto dizaino lengvai montuojamas ir įrengiamas įvairiose vietose, pavyzdžiui, ūkiniame pastate, pagalbiniame kambaryje, koridoriuje arba palėpėje. Rekuperatorius gali būti montuojamas vertikaliai kaip modelio korpusas arba horizontaliai, pavyzdžiui, palėpėje. Jis gali būti prijungtas prie išorinio gartraukio virtuvėje.
 
„Flexit SL4 R“ turi rotacinę šilumos atgavimo sistemą, užtikrinančią aukštą regeneravimo laipsnį ir iki 80 proc. sumažinančią vėdinamo oro šildymo sąnaudas. Labai efektyvus rotorius užtikrina stabilų sistemos veikimą. Rotorinė technologija nesunkiai kovoja su apledėjimu ir užšalimu. Tai ypač svarbu šaltuoju metų laikotarpiu. Itin efektyvūs rotoriai patenkina visus vėdinamo oro šildymo poreikius beveik visus metus. Kai lauko temperatūra tampa labai žema, papildomiems vėdinamo oro šildymo poreikiams tenkinti skirtos šildymo baterijos. Galima rinktis elektrinio arba vandeninio šildymo sistemą. Įtaisų su vandeninio šildymo sistema vandens baterijos montuojamos už rekuperatoriaus ant ortakio.
 
 „Flexit SL4 R“ gali būti tiekiamas su standartiniais ventiliatorių varikliais (AC) ir mažai energijos naudojančiais ventiliatorių varikliais (EC). Rotaciniai „Flexit“ rekuperatoriai – optimalus sprendimas, kai norima kuo daugiau sutaupyti ir kai svarbus įrenginio dydis.

Centriniai dulkių siurbliai CV

Kaip žinome, vis daugiau žmonių kankina alergijos. Aplinkos užterštumas – viena iš daugelio alergijos atsiradimo priežasčių. Puikus problemos sprendimo būdas – centriniai dulkių siurbliai, valantys orą ir sumažinantys visų rūšių dulkių kiekį. Rinkos naujiena – norvegiški „Flexit“ trijų modelių centriniai dulkių siurbliai CV100, CV200 ir CV300. Tokio siurblio įsiurbiamas oras pašalinamas iš patalpų, o dulkės surenkamos į izoliuotą konteinerį. Iš filtro nuosėdos krinta žemyn į didelį kilnojamąjį konteinerį, kurį reikia valyti kelis kartus per metus. Baigus valyti, patalpoje nelieka dulkių kvapo.
 
Centrinis dulkių siurblys statomas rūsyje, garaže ar kitoje pagalbinėje patalpoje ir PVC vamzdžiais sujungiamas su patogiose vietose įrengtais elektros lizdais. Nuo įprastų (nešiojamųjų) siurblių, „Flexit“ centriniai dulkių siurbliai skiriasi tuo, kad neturi elektros kabelio ir jums nebereikia tampyti nešiojamojo dulkių siurblio. „Flexit“ labai paprasta įjungti: įkišus lanksčios žarnos galą į lizdą, dulkių siurblys automatiškai įsijungia. Visi modeliai yra su didžiausia garso izoliacija, o itin mažas triukšmo lygis garantuoja, kad, įsirengus dulkių siurblį, nereikės nerimauti dėl triukšmo kitose patalpose.
 
Daugiau informacijos apie NIT atstovaujamus gamintojus, produkciją ir naujienas rasite patogioje ir informatyvioje
interneto svetainėje www.nit.lt.
2009 m. Pavasaris
 
yra Kita
Investuotojus į Lietuvą vilios daugiau ir profesionalesnių IT specialistų