Kaunas neparduotų būstų savininkų nuo NT mokesčio neatleis

Kauno valdžia žada nepasiduoti nekilnojamojo turto vystytojų spaudimui ir palikt nekilnojamojo turto mokestį naujiems neparduotiems būstams.

Netaikyti šio mokesčio dėl krizės neparduotiems butams savivaldybių prašo nekilnojamojo turto plėtros asociacija.

Finansų ministerijai pareiškus, kad atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio už pastatytus, bet neparduotus naujus būstus gali tik savivaldybės, nekilnojamojo turto plėtros asociacija kreipėsi į jas prašydama netaikyti šio mokesčio.

Kauno miesto valdžia pareiškė nematantireikalo daryti išimčių vienai verslo grupei. Taip nusprendė visi miesto tarybos komitetai irkolegija. Esą nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleidus neparduotų butųsavininkus, miesto biudžetas nukentėtų dvigubai.

„Atleidinėjant įvairius atskirus verslo sektorius ar subjektus nuo nekilnojamojo turto mokesčio, savivaldybės iš dalies pralošia ir netenka dvigubai, t.y. ne tik kad negauna įstatymu numatyto nekilnojamojo turto mokesčio, bet tuo pačiu yra mažinama ir Finansų ministerijos bendrosios dotacijos kompensacija“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Nekilnojamojo turto vystytojai tikina prašantys ne lengvatų, o ištaisyti įstatymų trūkumus. Esąnepastatyti butai niekuo nesiskirianuo pagamintų irsandėlyje saugomų prekių, todėl neturėtų būti apmokestinami nekilnojamojo turto mokesčiu, kaip ir gyventojų jau įsigyti būstai.

„Tai nėra lengvata, tai yra iš tikrųjų mūsų teisinės bazės ir jos taikymo spraga. Mes esame pionieriai, mes bandome tą išaiškinti“, – tvirtina Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorė Dalia Bardauskienė.

Asociacijos skaičiavimu, atleistos nuo mokesčio bendrovės, kurios yra pastačiusios, betnepardavusios daug naujų butų, per metus sutaupytų nuo 20 iki 100 tūkstančių litų.

Kauniečiai sako iš asociacijos negavę jokių skaičiavimų, nei kiek mieste yra neparduotų butų, nei kokią sumą sudarytų už juos mokami mokesčiai. Asociacija pritaria – šiame mieste tikrai beveik nėra tokių problemų turinčių bendrovių.

Kur kas daugiau jų Klaipėdoje ir Vilniuje.Vien sostinėje nuo mokesčio reikėtų atleisti 18 bendrovių, kurios yra nepardavusios daugiau kaip 2000 butų ir į biudžetą turėtų pervesti apie 3 milijonus litų.

Vilniaus savivaldybė dar nenusprendė ar darys išimtis nekilnojamojo turto vystytojams. Sostinės meras konservatorius Vilius Navickas tarsi linksta jų žadėti, tačiau miesto taryba, kartą jau atidėjusi šį klausimą, sprendimą žada priimti po savaitės.

Pernai sostinės savivaldybė surinko apie 120 milijonų litų nekilnojamojo turto mokesčių.
 
Aurelija Malakauskaitė
LTV „Panorama“

yra Kita
Kaunas atliekų deginimo gamyklos nebestatys