LNTPA narių susitikime su Ūkio ministru Dainiumi Kreiviu ir DnB NORD vyriausiuoju analitiku Rimantu Rudzkiu kalbėta apie verslo skatinimo planą, ypatingą dėmesį skiriant investicijoms, renovacijai, PPP (Public Private Partnership) projektams, bendram šalies ekonominės situacijos įvertinimui. Ūkio ministras Dainius Kreivys papasakojo LNTPA atstovams apie šiuo metu ministerijoje vykdomas programas, iniciatyvas skirtas verslo skatinimui, tačiau tuo pačiu atkreipė dėmesį, kad įgyvendinimo tempai nėra tokie spartūs kaip norėtųsi. Ministro teigimu tam daro įtaką tiek tarpinstituciniai santykiai, tiek politizuoti sprendimai, tiek objektyvios informacijos stoka viešoje erdvėje apie jau nuveiktus ir planuojamus darbus ūkio gaivinimo srityje.
Verslo atstovai klausė ministro apie PPP projektus, domėjosi ministerijos vaidmeniu PPP veiklos organizavimo procese. Ministerijos vadovas informavo, kad jų institucijos uždavinys tapti konkrečiu instrumentu padedant verslo atstovams realizuoti PPP projektus. Ministerijos atstovai pranešė, kad lapkričio mėnesį bus parengta aiški PPP projektų realizavimo programa su taisyklėmis ir kita aktualia informacija. Tikimasi, kad pirmieji pilotinių PPP projektų konkursai bus paskelbti jau kitų metų pradžioje.
Kritikos ministrui buvo pažerta dėl daugiabučių renovacijos programos, kuri šiandien iš esmės yra „užšaldyta" neapibrėžtam laikotarpiui. Pasak kalbėjusiųjų verslininkų, skambiai pradėta daugiabučių renovacijos programa „sustojo" dar net neįsibėgėjus. Kaip vieną iš didžiausių valdžios darbo trūkumų verslo atstovai akcentavo tiesioginio darbo su bendrijomis stoką. Ūkio ministras Dainius Kreivys sutiko su išsakytomis pastabomis ir pabrėžė, kad daugiabučių renovacija ir toliau išlieka viena iš valstybės prioritetinių sričių, kuri, jo manym, yra ir vienas iš svertų sureguliuojant nekilnojamojo turto kainas. Jis taip pat paminėjo, kad dar šiais metais prasidės daugiabučių renovacijos programos viešinimo kampanija, kuri turėtų atlikti informavimo ir motyvacijos funkciją visuomenėje.
Nežiūrint į ministerijos pastangas įgyvendinti Saulėtekio uždavinius ir verslo skatinimo planą pripažinta, kad šios priemonės labai stipriai atsilieka nuo tikrovės ir verslo poreikių. Susirinkusieji dar kartą pakartojo žinomas ekonomikos nuosmukio priežastis, kurias lėmė tiek globalūs, tiek šalių vidaus procesai. Kalbėjusieji negailėjo kritikos politikams ir valdžios atstovams, kurių negebėjimas valdyti šalies ir suvaldyti krizės ir toliau gilina ekonominį nuosmukį. Nerimą kelia ir itin nestabili bei neprognozuojama politinių partijų veiklos strategija. Tai, pasak DnB NORD vyriausiojo analitiko R. Rudzkio, labai stabdo ir apsunkina vieningų, šaliai reikalingų sprendimų priėmimą tiek Seime, tiek kitose valdžios institucijose. Eksperto teigimu, tai vienas iš veiksnių taip pat, lemiančių kaip greitai pajausime ekonomikos atsigavimą, gyvenimo kokybės pagerėjimą.