Intelektuali ir paklusni hidroizoliacinė medžiaga

Intelektuali ir paklusni hidroizoliacinė medžiaga

Ispanų bendrovė „Giscosa“ hidroizoliacines medžiagas EPDM geomembranas kaučiuko pagrindu gamina jau nuo 1971 metų. Šias medžiagas galima pritaikyti itin plačiai: jos tinka įvairiausiems paviršiams – nuo pramoninės paskirties vandens telkinių iki stogų, terasų, baseinų, dujų kaupimo rezervuarų – dengti. Todėl nenuostabu, kad daugelio JAV ir Europos šalių rinkose EPDM membranos itin populiarios. Pasak bendrovės „Giscosa“ atstovų Lietuvoje ir Baltijos šalyse UAB „BTC Group“ specialistų, mūsų šalyje ši medžiaga pasirodė prieš dešimt metų, o jos pranašumus gana neseniai bene pirmi įvertino ūkininkai, jie ir padėjo sugriauti daugelį mitų apie hidroizoliacines medžiagas.
 
„Iš pradžių Lietuvos statybų rinkoje į šią medžiagą buvo žvelgiama su nepasitikėjimu. Tuo metu karaliavo pigiausios statybinės medžiagos, daugelis paprasčiausiai nebuvo susidūrę su jų naudojimo padariniais, todėl nesuvokdavo būtinybės rinktis kokybiškesnes ir kartu brangesnes medžiagas. Tačiau šiandien padėtis smarkiai keičiasi, užsakovų skaičius sparčiai auga. Pirmi į mūsų bendrovę kreipėsi Europos Sąjungos paramą gavę ūkininkai, o šiandien daugėja ir privačių užsakovų. Šį pokytį, matyt, galima paaiškinti ne tik tuo, jog daugelis suvokė, kad medžiagos turi būti taikomos pagal paskirtį, bet ir tuo, kad įsirengę būstus ir apsirūpinę kitais būtinais buities dalykais, pagaliau nutarė skirti dėmesio namų aplinkai“, – teigia UAB „BTC Group“ vadovas Edmundas Momkus.

Atmintimi apdovanota medžiaga

Pirmos bendrovės „Giscosa“ hidroizoliacinės EPDM membranos sistemos buvo sumontuotos aštuntajame XX a. dešimtmetyje ir iki šiol patikimai laikosi, – tai rodo jų kokybiškumą ir patvarumą. „Giscosa“ EPDM membrana taikoma vientisoms hidroizoliacijos sistemoms tiek pramonėje, tiek privačiajame sektoriuje. Ši hidroizoliacinė medžiaga – tai vulkanizuota vieno sluoksnio sintetinė kaučiuko membrana, gaminama iš trejopo (etileno, propileno ir dieno) kopolimero.
 
Nuo kitų hidroizoliacinių medžiagų EPDM membrana skiriasi sudėtimi, lemiančia jos ypatybes. Tai sintetinis kaučiukas, vizualiai primenantis gumą. Kartu tai ekologiška medžiaga, papildyta tam tikrais cheminiais elementais, užtikrinančiais atsparumą UV spinduliams (gali būti klojama tiek paviršiuje, tiek po žeme), žemai ir aukštai temperatūrai (ypatybės nekinta esant nuo –45 iki +130 C°), filtratams, tirpaluose esančioms rūgštims, šarmams, nitratams ir fosfatams. „Hidroizoliacinę medžiagą naudoti vandens telkiniuose ir įvairiuose rezervuaruose – itin funkcionalus sprendimas. Niekam ne paslaptis, kad Lietuvos gamtinės sąlygos gana atšiaurios, todėl vienintelė išeitis čia gali būti geomembranos: PVC (polivinilchlorido) arba EPDM danga“, – teigia E. Momkus.
 
Palyginti su PVC danga, pagrindinis EPDM membranos pranašumas – unikali ypatybė „atmintis“. Abi šios medžiagos ilgainiui nekeičia savo ypatybių, tačiau PVC danga neelastinga, t. y. ištempta negrįžta į pradinę būseną.
 
Todėl didesnė tikimybė, kad PVC danga dėl tam tikrų sąlygų gali būti pažeista. Mechaniškai paveikta tokia medžiaga išsitempia, suplonėja ir sumažėja jos funkcionalumas. Pažeistą dangą sunku pataisyti (sujungti naują ir seną dangos sluoksnius). O EPDM membranai dėl unikalios sudėties niekas negresia – ji elastinga, todėl ištempta ar kitaip paveikta visuomet grįžta į pradinę būseną. Tai itin aktualu kalbant apie vandens telkinius, baseinus ir rezervuarus. Tokia hidroizoliacinė danga ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, bet ir apsaugo nuo neigiamo mikrobiologinio, šaknų ar kitos augalijos poveikio, kuris yra rimta grėsmė net ir PVC membranoms. Ilgainiui stiprumas ir elastingumas nemažėja, danga nesitraukia, nesiraukšlėja ir netrūkinėja. Jos patvarumas ir kokybė išlieka tokie pat, net praėjus keliems dešimtmečiams.
 
„Giscosa“ membranos sudėties nereikia taikyti pagal objekto paskirtį ir dydį, tereikia pasirinkti medžiagos storį: 0, 5, 0,8, 1, 1,2, 1,5, 2, 2,5 mm ar kt. Dangą galima užsisakyti pagal reikiamus matmenis, tuomet paviršius bus vientisas, nereikės jungti siūlių. Pastarosios jungiamos vulkanizuojant arba naudojant specialų gruntą, klijus, lipniąsias juostas.
 
„Giscosa“ EPDM membrana – tai ne vien hidroizoliacinė danga. Tai visapusė sistema: papildomai tiekiamos ir įvairios medžiagos membranai klijuoti, tvirtinti ir vulkanizuoti (įvairios tvirtinimo juostos, gruntas ir klijai, medžiagos membranai tvirtinti prie vertikalių ir horizontalių paviršių, įvairių mazgų tvirtinimo ir membranos prijungimo prie vamzdžių, liukų ir pan. detalės).

Paklūsta bet kokiomis sąlygomis

Svarbus „Giscosa“ EPDM membranos pranašumas – tai, kad ją sėkmingai galima naudoti, nesvarbu, kokia objekto forma ar kokie kraštovaizdžio ypatumai. Pasitelkus šį hidroizoliatą galima kurti įvairių tipų vandens telkinius: tvenkinius, upelius, dekoratyvinius ežerus, vandens saugyklas, priešgaisrinius rezervuarus, žaliuosius ir balastinius stogus, nuotekų ir srutų kaupimo lagūnas; įrengti sąvartynus ir daugelį kitų objektų. EPDM membrana gali būti naudojama tiek plaukimo baseinams lauke ar viduje, tiek tvenkiniams, skirtiems žuvims veisti ir auginti.
 
Nedidelių dekoratyvinių baseinų ir vandens telkinių hidroizoliacijai „Giscosa“ siūlo taikyti vientisą dangos sluoksnį, jos storis gali būti 0,8, 1 ar 1,2 milimetro. Dideliems telkiniams, rezervuarams ir upėms galima naudoti 1, 1,1, 1,2, 1,5 ir net 2 mm storio membraną. „Giscosa“ gali pasiūlyti itin plačius vientisus EPDM membranos ritinius. Užsakovui pageidaujant hidroizoliacinis audinys gali būti pagamintas bet kokio dydžio, net iki 1 400 kv. metrų. Paprastai nesudėtingos formos ūkinės paskirties vandens telkiniams, nedideliems upeliams ir vandens telkiniams įrengti (ne didesniems nei 1 400 kv. m) reikiamo pločio membrana tiekiama vientisa. Tai leidžia nesunkiai ir greitai sumontuoti dangą, ypač kai jungti atskiras hidroizoliacijos sistemos dalis statybinėje aikštelėje nėra galimybės arba oro sąlygos netinkamos. Taip pagreitinami darbai ir mažinama jų kaina.
 
Kuriant „Giscosa“ EPDM membraną nepamiršta ir estetika. Standartinė tokios dangos spalva – juoda, tačiau, užsakovui pageidaujant suderinti vandens telkinio spalvas su supančiais architektūros ar kraštovaizdžio elementais, membrana gali būti nudažoma ir kita spalva. Itin populiaru upeliams ir baseinams rinktis žydrą, žalią ir pilką membraną. Visos „Giscosa“ membranos pagamintos pagal specialų „receptą“ ir yra netoksiškos, todėl vandens telkinyje galima auginti ne tik įvairius vandens augalus, bet ir itin lepias žuvis, įrengti geriamojo vandens rezervuarus.

Projektavimas, montavimas ir techninė priežiūra

UAB „BTC Group“ ne vien prekiauja „Giscosa“ EPDM membranomis, bet ir skiria didelį dėmesį hidroizoliacijos sistemų montavimo kokybei, montuotojų profesionalumui ir kompetencijai. Darbus atlieka sertifikuoti montuotojai, tačiau mažesniuose objektuose be vargo galima apsieiti ir be jų pagalbos. Užsakovai, pateikę vandens telkinio ar rezervuaro matmenis, visuomet gali įsigyti reikiamo dydžio medžiagą. EPDM membranos hidroizoliacinę dangą siūlančios bendrovės specialistams nereikia vykti į objektą, matuoti ir atlikti sudėtingų montavimo darbų, o to dažniausiai nepavyktų išvengti taikant PVC hidroizoliatą. „Daugelis apsigauna manydami, kad pasirinkę pigesnę PVC hidroizoliacijos sistemą, sutaupys nemažai investicijų. Susidūrus su gana sudėtingais, ilgais montavimo darbais ir nemažomis jų sąnaudomis, galų gale paaiškėja, kad kaina vienoda, o kartais net didesnė. Hidroizoliacijai pasirinkę EPDM membraną vartotojai tampa nepriklausomi nuo oro sąlygų ir daugelio kitų veiksnių, be to, sutaupo brangaus laiko. Per vieną dieną galima sumontuoti apie 1 400 kv. m ir daugiau EPDM membranos dangos, t. y. kelis kartus daugiau nei PVC membranos. Mes visuomet užsakovams suteikiame techninius nurodymus ir montavimo instrukcijas, jomis remdamiesi nedideliuose objektuose jie patys be vargo gali susimontuoti hidroizoliacijos sistemą“, – pasakoja UAB „BTC Group“ vadovas E. Momkus.
 
EPDM membranos montavimo darbams atlikti nereikia jokių specialių įrankių ar įrangos, o padarytą klaidą nesunku ištaisyti. Be to, tai gali tapti ir tam tikra investicija ateičiai, pavyzdžiui, jei sumontavus baseiną vėliau jis pasirodo esąs per didelis ar per mažas arba jums tiesiog nusibosta jo forma, tokią hidroizoliacijos sistemą nesunkiai galima pritaikyti pagal naują vandens telkinio formą – pridurti ar nurėžti dalį membranos. Jos elastingumas ir laikui bėgant nekintančios ypatybės jums leidžia išlaisvinti fantaziją.
 
UAB „BTC Group“
Šilutės pl. 53, LT-94105 Klaipėda,
tel. (8 46) 300 600, faks. (8 46) 300 601,
el. paštas [email protected], svetainė www.btcgroup.info
2009 m. Vasara
 
 
in Kita
Intelektinis būstas – ekonomija ir komfortas