Šiaulių pramoninio parko plėtrai – žalia šviesa

Šiaulių miesto savivaldybė su rangovu pasirašė sutartį, uždegančią žalią šviesą tolimesnei Šiaulių pramoninio parko plėtrai. Verslininkai sako, kad investicijos – sveikintinos, bet išties patrauklūs industriniai parkai taps tik pasibaigus krizei.
 
Gavus jau skirtus daugiau nei 9 mln. Lt, darbus ketinama pradėti po poros mėnesių. 160 hektarų plote bus tiesiami dujotiekio, elektros energijos, valymo įrenginių tinklai.
 
Tačiau tai tik dalis antrojo etapo lėšų, visai infrastruktūrai sukurti reikės 40 mln. Lt. Skaičiuojama, kad baigus parko plėtrą, čia galės įsikurti dar apie 40 įmonių. Parke jau suformuoti 23 sklypai, tačiau investuotojus jie nelabai domina, kol kas čia kurtis žada tik dvi įmonės. Šiuo metu esą deramasi su keturiomis įmonėmis, tarp jų yra ir užsienio kompanijų.
 
Verslininkai sako, kad investicijos šiuo laikotarpiu yra sveikintinos, tačiau optimistiniai valdžios planai, kad per penkerius metus į pramoninę zoną verslo projektų dėka bus investuota per šimtą milijonų litų privačių lėšų, kažin ar realūs.
 
Tiesa, pripažįstama, kad pasibaigus ekonominiam sunkmečiui, pramoninis parkas taps patrauklus. „Lietuva, kaip visi deklaravo anksčiau ir dabar tą daro, turėtų būti tranzitinė šalis, vieta, kur iš tikrųjų galime daryti ir logistikos verslą. Tokiu atveju esame patrauklūs ir jie laukia to momento, kada čia galėtų ateiti ir investuoti“, – sako Alfredas Jonuška, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius.
 
Lietuvoje įgyvendinami 8 pramoninių parkų projektai, kol kas investicijoms parengtas bendras plotas yra 150 hektarų. Šalyje veikia ir dvi laisvosios ekonominės zonos, Klaipėdoje ir Kaune, tačiau ten dėl nesutarimų su žemės savininkais veikla įsibėgėja sunkiai.
 
Jevgenijus Bardauskas

in Kita
Šiaulių miesto „Dainų“ elektros pastotės rekonstrukcijai energetikai skyrė per 4 mln. litų