Sunkmečiu nuosavų namų ieškantys žmonės atidžiau skaičiuoja pinigus ir nebeperka būsto nebaigtuose namuose bei kvartaluose. Potencialūs pirkėjai supranta, kad kėlimasis į tokią gyvenvietę reiškia ne malonius naujakurio džiaugsmus, o didžiulius rūpesčius ir neapibrėžtumą dėl ateities.
„Šiuo metu didžioji dalis gyvenamosios statybos projektų sustabdyta tiek Vilniuje, tiek visoje Lietuvoje. Statybos bendrovių bankrotai, užstrigę finansavimo reikalai greito atsigavimo nežada, o tai įtakoja pirkėjų lūkesčius ir sprendimų priėmimą. Įšaldžius statybos procesą, vystytojai ir rangovai patiria nuostolių, o projektu susidomėję potencialūs pirkėjai ilgam patenka į neapibrėžtą situaciją“, – sako „Bičiulių gyvenvietės“ partnerės, nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Re&Solution“ projektų vadovė Rasa Sušinskaitė.
Specialistė pažymi, kad sunkmečiu būstą ketinantys pirkti žmonės yra labai atsargūs ir gali sau leisti neskubėti, nes pasiūla yra kur kas didesnė, negu ekonomikos pakilimo metais. „Dėl to beveik neįmanoma parduoti būsto nebaigtuose namuose ir kvartaluose, žmonės nori žinoti už ką moka ir matyti aiškią savo būsto ateities perspektyvą“.
2007 m. šalia Račkūnų miško netoli Trakų pradėtoje statyti „Bičiulių gyvenvietėje“ darbai nebuvo nutrūkę. Čia jau visiškai baigtas pirmasis statybų etapas ir namuose galima gyventi. Būsto ieškantys žmonės tai įvertino ir noriai kuriasi. Numatyta, kad iš viso „Bičiulių gyvenvietėje“ apsigyvens apie 60 šeimų. Šiemet taip pat visiškai baigta tvarkyti kvartalo infrastruktūra. Taigi naujakuriams neteks minti molį ir skendėti tamsoje - gyvenvietę jie jau gali pasiekti išasfaltuotu privažiavimu, mėgautis laisvalaikiu sutvarkytoje rekreacinėje zonoje su krepšinio ir vaikų žaidimų aikštele, teniso kortu.
Ramiame gamtos prieglobstyje statomoje gyvenvietėje, kur ranka pasiekiami vaizdingi Trakų ežerai, kuriasi jaunos šeimos, vertinančios patogiai sutvarkytą aplinką ir gerą kaimynystę. Kvartalo statybas įgyvendinančios bendrovės „Vilsotos investicijos“ vadovas Vidas Paražinskas teigia, kad naujakuriai atidžiai vertina statybos darbų kokybę, jie nori tiksliai žinoti, kokioje aplinkoje gyvens ir kas bus jų kaimynai. „Aktyvūs gyventojai netruko įkurti namų savininkų bendriją ir sutarti, kaip administruoti kasdienius reikalus bei spręsti kylančias problemas, netgi sugalvojo gatvių pavadinimus, kuriuos jau patvirtino Trakų rajono savivaldybė“, – sako V. Paražinskas.
7 ha plotą užimančioje „Bičiulių gyvenvietėje“ statomi dviaukščiai sublokuoti namai, kurių plotas – 145–182 kv. m. Namai su garažais ar stoginėmis suprojektuoti 7,5–15 arų sklypuose. Į kvartalą atvestos komunikacijos – dujos, elektra, bevielis internetas, fiksuota telefono linija, kabelinė TV. Gyventojai naudojasi vandeniu iš vietinio artezinio gręžinio, kvartale įrengti biologiniai valymo įrenginiai.